Зробити тушонку в домашніх умовах

Домашня тушонка може бути виготовлена досить просто, але важливо дотримуватися правил безпеки та гігієни під час консервування м’яса. Ось загальний процес виготовлення тушонки в домашніх умовах:

Інгредієнти:

 • 1-2 кг свинячого м’яса (виберіть частину з меншим вмістом жиру, наприклад, шия або м’ясо для тушіння)
 • Сіль за смаком
 • Чорний перець (опціонально)
 • Банки для консервування з кришками

Інструкції:

 1. Підготуйте свиняче м’ясо, видаліть зайві куски жиру та плівки, але не видаляйте всі жири, оскільки вони додадуть смаку тушонці та збережуть м’ясо соковитим.
 2. Наріжте м’ясо на невеликі шматочки, приблизно 3-4 см у діаметрі.
 3. Покладіть шматочки м’яса у каструлю або казанок, додаючи шар за шаром. При цьому між шарами м’яса можна додавати сіль та перець за смаком.
 4. Загальну масу м’яса треба засолити, приблизно 10-15 г солі на 1 кг м’яса. Для кращого проникнення солі можна потроху додавати її між шарами м’яса.
 5. Поставте казанок з м’ясом на медленний вогонь і тушкуйте його протягом багатьох годин. Час тушкування залежить від кількості м’яса, але зазвичай це займає 5-6 годин.
 6. Коли м’ясо м’яке і легко розділяється виделкою, воно готове.
 7. Розподіліть тушонку по стерилізованих банках і залийте соком, що виходить під час тушкування. Зачекайте, доки тушонка охолоне.
 8. Закрийте банки кришками і помістіть у холодильник.

Ця домашня тушонка буде дуже смачною та соковитою, та ви також будете мати контроль над її складом та якістю. Пам’ятайте, що дотримання правил гігієни та безпеки дуже важливе при консервуванні м’яса.